shallow focus photo of person using MacBook

Jaki hosting WWW dla sklepu online wybrać?

Technologia

Wiele osób zastanawia się jaki hosting WWW dla sklepu online warto wybrać. Czy tani hosting WWW może spełnić wymagania sklepu? Czy może postawić na darmowy hosting WWW?

Przede wszystkim, warto określić ilość sprzedawanych produktów. Duży asortyment to bowiem większa liczba przetwarzanych plików, a także większa liczba zdjęć, które wymagają miejsca na dysku. Dlatego wprowadzając do oferty od razu setki różnych produktów, należy postawić na coś więcej niż tani hosting stron www.

Chcąc działać w pełni profesjonalnie nie warto też od razu nakładać ograniczeń, które dorwą nas w 99% przypadków, gdy wybierzemy darmowy hosting dla stron WWW.

Hosting WWW dla małej firmy może być początkowo stosunkowo mały — nie potrzeba tu VPS, ani ogromnej mocy procesora, pamięci RAM i miejsca na dysku. Tani hosting WWW powinien się doskonale sprawdzić w przypadku sprzedawców rękodzieła, którzy na ogół nie mają ani tysięcy produktów, ani milionów klientów odwiedzających stronę.

Artykuły związane z prawem i IT:

W ich przypadku dobrze sprawdzi się także hosting WordPress. Przy wykorzystaniu darmowego systemu zarządzania treścią wspomaganego przez darmowe motywy i wtyczki, można samodzielnie stworzyć i prowadzić profesjonalnie wyglądający i funkcjonujący sklep online. To doskonały sposób na rozpoczęcie własnej działalności e-commerce. Wystarczy domena kosztująca na ogół w granicach 10 zł za pierwszy rok oraz tani hosting WWW — większość z nich oferuje prostą instalację WordPress i mieści się w granicach 100-200 zł za pierwszy rok funkcjonowania.