Unrecognizable journalist in press conference room

Nowoczesne sale konferencyjne

Polecane

Sale konferencyjne to idealne miejsce spotkań i jest świetną bazą do biznesowych konferencji, seminariów, szkoleń i spotkań strategicznych. Obecnie sale takie nie wyglądają jak te same jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdzie projektor był szczytem osiągnięć. Technologia poszła do przodu także i w tym wymiarze serwując wiele udogodnień.

Współczesne sale konferencyjne są dalekie od sal konferencyjnych, w których przebywali twoi chociażby rodzice. Sprzęt audiowizualny nie był tak zaawansowany technologicznie jak teraz. Dziś wszystko oparte jest o działanie internetu, są liczne nowości i gadżety jak systemy multimedialne, nowoczesne systemy monitoringu itp. Jakie dzisiaj możemy znaleźć udogodnienia w wyposażeniu takiej sali?


Systemy adudiowizualne firmy Trias: https://www.trias.pl/rozwiazania/


 1. SMART board
  Zaprojektowana przez kanadyjską firmę SMART Technologies, SMART Board to interaktywna powierzchnia, która jest tablicą, ekranem projekcyjnym i komputerowym urządzeniem wielofunkcyjnym. System oferuje obsługę wielodotykową, która pozwala maksymalnie czterem osobom pisać, wykonywać funkcje myszy lub przesuwać obiekty i manipulować nimi jednocześnie, używając tylko palców.
  Może być podłączony do drukarki, dzięki czemu notatki mogą być drukowane i udostępniane uczestnikom, a system może być również podłączony do komputerów w celu zapisywania plików.
 2. Zestaw głośnomówiący/głośnik konferencyjny
  Jest to niezbędny element w tych momentach, gdy podczas spotkania trzeba wykonać lub odebrać telefon, a wszyscy uczestnicy muszą być w stanie wyraźnie usłyszeć rozmowę. Głośniki zostały zaprojektowane specjalnie na konferencje. Oznacza to, że zapewniają doskonałą jakość głosu z mikrofonu 360 °, dzięki czemu brzmi, jakby głośnik rzeczywiście był w pokoju.
 3. Cyfrowe prezentacje wizualne
  Digital Visual Presenters (DVP) to nowoczesny odpowiednik starych rzutników. Zamiast używać soczewki Fresnela do kolizowania światła, DVP używają kamery wideo do wyświetlania dokumentów, a nawet obiektów 3D na ekranie, co znacznie ułatwia uczestnikom przeglądanie wszystkich ważnych pomocy wizualnych.
 4. System multimedialne/wideokonferencji
  Wideokonferencje pozwoliły firmom zaoszczędzić tysiące na kosztach podróży. Firmy nie muszą już jeździć po całym świecie na spotkania, które teraz mogą odbywać się z łatwością za pośrednictwem tych systemów komunikacji. Trzej najwięksi producenci tych systemów to Polycom, Lifesize i VTEL. Ta ostatnia z tych trzech oferuje system iPanel, który umożliwia jednoczesne czatowanie i udostępnianie dokumentów, prezentacji Powerpoint lub dowolnej zawartości komputera. IPanel umożliwia również pełny dostęp do Internetu, gdy połączenie konferencyjne jest w pełnym przepływie.
 5. Mezzanine Collaboration Solution
  Mezzanine firmy Oblong Industries to urządzenie komunikacyjne nowej generacji. Idealnie nadaje się do sali konferencyjnej, oferując współpracę wielu użytkowników, wielu urządzeń, wielu aplikacji. System umożliwia każdemu korzystanie z własnego urządzenia i interaktywne udostępnianie treści innym osobom w dowolnym miejscu na świecie. Mezzanine łączy w sobie projektowanie i wyświetlanie prezentacji, przechwytywanie ekranu, wideokonferencje i udostępnianie plików, nad którymi można pracować w czasie rzeczywistym.

Systemy telekonferencyjne: https://www.trias.pl/wyposazenie-sal-konferencyjnych/


Konferencje odgrywają ogromną rolę w codziennym środowisku pracy, dlatego muszą wspierać burze mózgów, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje. Dodatkowo posiadanie w pełni wyposażonej, dobrze zaprojektowanej i w pełni funkcjonalnej sali konferencyjnej z najnowszą technologią zrobi ogromne wrażenie na odwiedzających.