Portable beamer projector

Projektor LCOS

Polecane

Projektor to niezwykle praktyczny sprzęt, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdej organizacji, która to bardzo często organizuje ważne spotkania biznesowe. Dzięki temu urządzeniu można uzyskać niesamowitą ostrość oraz wysokiej jakości obrazy. Niemniej warto pamiętać o tym, że nie każdy model potrafi sprostać powierzonym zadaniom. Wśród wielu dużą popularnością na rynku cieszy się nowoczesny projektor LCOS.

Projektor to urządzenie wyposażone w obiektyw z pomocą którego rzutowane jest światło z lampy na ekran lub ścianę. Projektory technologia wyświetlania jest bardzo różna, zatem należy zawsze dobrać projektor idealnie do potrzeb.

Wybór projektorów na rynku jest ogromny. Każdy klient ma do wyboru zarówno projektor przenośny jak i nowoczesne małe projektory. W ostatnim czasie dużym uznaniem wśród licznej rzeszy klientów cieszy się niezawodny projektor LCOS

Projektor LCOS – piękna barwa i światło

O projekcji LCOS mówi się powszechnie, że łączy ona w sobie zalety systemów 3LCD oraz DLP. Nowoczesny system LCOS zwykle korzysta z trzech kolorów spolaryzowanego światła oraz trzech matryc podczas generowania kolorowego obrazu. Poszczególne barwy są odbijane od zwierciadła, przed którym to znajduje się panel, który przysłania odpowiednio każdy z pikseli obrazu składowego.

W porównaniu z innymi technikami projekcji, system LCOS ma znacznie mniej widoczną siatkę pomiędzy poszczególnymi pikselami. I co najważniejsze ten w pełni nowoczesny sposób wyświetlania obrazu uchodzi za najlepiej odwzorowujący barwy, jednocześnie gwarantując naturalny obraz o bardzo wysokiej jakości.

W projektorach tych światło z lampy pada na lustro dichroiczne, które to dzieli strumień na składową niebieską oraz żółtą. Barwa żółta jest zawsze po przejściu przez kolejne lustro dzielona na strumień czerwony oraz zielony. Składowe te po odpowiednim spolaryzowaniu są odbijane przy pomocy pryzmatów do nowoczesnych paneli LCOS. Po ich przetworzeniu, dzięki polaryzacji, te same pryzmaty przepuszczają składowe strumienie do głównego pryzmatu, który to łączy je w jeden spójny obraz, który to jest wyświetlany na dużym ekranie za pomocą wysokiej jakości obiektywu. Za bardzo dobrą jakością tych projektorów idzie w parze dość wysoka cena.
Projektor LCOS – niesamowity kontrast obrazu


Digiservice profesjonalny serwis projektorów. Więcej: https://www.digiservice.pl/news/34/5/Serwis-profesjonalnych-projektor%C3%B3w-%C5%9Bwiatowych-producent%C3%B3w.html


W projektorach LCOS kontrast jest jednym z najważniejszych parametrów, bowiem wpływa ona na jakość odbieranych obrazów. Warto wiedzieć o tym, że im kontrast jest wyższy, tym jakość obrazów jest lepsza, a ponadto są one bardziej naturalne.

W przypadku projektorów LCOS wysokiej jakości kontrast wynika ze sposobu działania procesorów DMD, które to potrafią całkowicie wyłączyć odbijane światło. Pozostałe, dotychczas stosowane technologie nie są w stanie pod tym względem dorównać w pełni nowoczesnym rozwiązaniom LCOS.