ฺฺBusinessman holding coffee and key of success book.

Polecane książki o biznesie.

Biznes

Czytanie książek jest podstawą rozwoju człowieka, prawda tak oczywista jak to, że 2×2=4.

Książka jest niezbędnym elementem w kształtowaniu edukacji człowieka od najmłodszych lat. Tak jak w życiu wraz z rozwojem zmieniają się zainteresowania i książki, po które się sięga.

Przygotowując się do rozpoczęcia własnego biznesu warto zapoznać się z wiedzą zdobytą przez innych i przeniesioną przez nich na papier.

Wiedza zawarta w książkach biznesowych jest różnego rodzaju, od poradników, instruktaży, wspomnień po biografie itp. W zależności od miejsca w którym w biznesie się znajdują ludzie, powinni dobrać do tego adekwatną literaturę.

Trudno jest precyzyjnie poradzić komuś odpowiednią pozycję nie wiedząc na jakim etapie rozwoju się znajduje.

Podstawa to dobrze zacząć.

„Finansowanie startupów. Poradnik przedsiębiorcy” Autor – Nicolaj Hojer Nielsen.

Dobra pozycja dla osób będących na samym początku swej drogi w świat biznesu. Startup jest jedną z dróg w tworzeniu przyszłego przedsiębiorstwa. Warto zaznajomić się z aspektem finansowym, a w szczególności ze źródłami jego pozyskiwania. Ujęcie w jednej książce wszystkich za i przeciw związanych z pozyskiwaniem środków z różnych źródeł jest dużym atutem tej pozycji.

Rozwój osobisty w świecie biznesu.

„Sekretny język biznesu – rozszyfruj każdego w 3 sekundy” Autor – Kevin Hogan

Książki tego autora powinny znajdować się w bibliotece każdego kto zamierza stawiać lub już postawił swoje kroki w biznesie. Hogan jest uznawanym i docenianym autorem pokazującym zawiłości ludzkiego umysłu w powiązaniu z działaniami biznesowymi. W tej konkretnej pozycji przedstawione jest to co wydawać by się mogło niedostrzegalne dla zwykłego zjadacza chleba, a dla przedsiębiorcy czy choćby początkującego sprzedawcy stanowi wstęp do sukcesu lub porażki.

Porady praktyczne jak zacząć?

„Sprytny biznes. Załóż i rozwijaj małą firmę w Polsce” Autor – Marcin Pietraszek

Dobra pozycja dla tych, którzy szukają prostych wskazówek jak krok po kroku postępować zakładając działalność gospodarczą w Polsce.

Zarabianie na pasji.

„Zaufanie czyli waluta przyszłości” Autor – Michał Szafrański

Internet jest w XXI wieku największym pracodawcą. Ci, którzy planują rozpocząć przygodę z zarabianiem w sieci powinni obowiązkowo sięgnąć po tą pozycję. Dużo ciekawych i podpartych własnym doświadczeniem autora podpowiedzi jak zorganizować swoje miejsce pracy w sieci.

Biografie.

Wielu wielkich wizjonerów i twórców ponadnarodowych koncernów zdecydowało się opisać swoją drogę do miejsca, w którym sukces jest rzeczywistością. Droga, którą pokonali pokazuje ile przeszkód trzeba przezwyciężyć w drodze na szczyt.

Biografii ludzi biznesu jest bardzo duży wybór, trudno któregoś z wielkich światowego biznesu wskazać a innego pominąć. Drogi po których się oni poruszali, niby spójne, a jednak bardzo od siebie oddalone.

Do topowych osób po biografie, których warto sięgnąć to choćby:

  • Mark Zuckerberg
  • Elon Musk
  • Bill Gates
  • Dole Carnegie
  • Jack Welch